Onderwijsassistent catering

Onderwijsassistent catering

De Laurentius Praktijkschool is een zelfstandige middelbare school voor praktijkonderwijs in Delft voor leerlingen van 12 tot en met 18 jaar. Onze school onderscheidt zich door zijn kleinschalige en veilige omgeving, met een leerlingaantal van totaal 160, met gemiddeld 15 leerlingen per klas. De leerlingen krijgen theorie- en praktijkvakken zoals koken, tuinieren, houtbewerken, werken in een winkel en verzorging. We beschikken over een restaurant, een kooklokaal, een tuin, een winkel, een verzorgingslokaal en een technieklokaal om ons onderwijs zo goed mogelijk vorm te geven.

Gedurende de schooltijd lopen leerlingen stage en worden ze voorbereid op arbeid, beschermde arbeid of doorstroom naar het MBO. Samen met de leerling gaan we op zoek hoe hij/zij het beste kan leren en kan werken. Er wordt gewerkt aan de kennis, vaardigheden, houding en de sociaal-emotionele ontwikkeling, zodat leerlingen zo zelfstandig mogelijk kunnen functioneren in de maatschappij.

Website: www.depraktijkschool.nl
Instagram:
https://www.instagram.com/laurentius.de.praktijkschool/ 

Wat zoeken wij?

Een enthousiaste, open en eerlijke onderwijsassistent met hart voor de catering. Een onderwijsassistent kan zelfstandig op professionele wijze onze doelgroep pedagogisch en didactisch begeleiden. Ook weet je om te gaan met soms gedragsmoeilijke leerlingen en denk je in onderwijsbehoeften, kansen en mogelijkheden. Je bent in het bezit van minimaal een MBO-diploma niveau 3. Ervaring met koken, horeca, catering is een pre. 

Werkzaamheden

 • Zelfstandig verzorgen van praktijklessen;
 • Klaarmaken van soep/ broodjes, inventariseren producten, prijsopgaven
 • Instrueren van leerlingen bij het gebruik van apparaten, materialen, machines en dergelijke;
 • Aansturen van leerlingen en bemannen van de kantine
 • Opmaken van roosters m.b.t. de kantine inzetbaarheid
 • Meedenken nieuwe vorm/ aankleding kantine
 • Verzorgen van demonstraties, geven van instructies en uitleggen van bijbehorende theorie uit van de te verrichten praktijkproeven;
 • Corrigeren en nakijken van praktijkgerichte verslagen, toetsen en rapporten;
 • Meedenken leerlijnen catering (vanuit het oogpunt gezonde schoolkantine)
 • Oriënteren op ontwikkelingen van nieuwe onderwijsprogramma's;
 • Je bent aanspreekpunt voor een groepje leerlingen en bespreekt bijzonderheden met de zorgcoördinator;
 • Nauwe samenwerking met sector horeca;
 • Participeren aan schoolevenementen, activiteiten, schoolkamp etc.;

Wat kan je van ons verwachten?

Wij bieden een uitdagende baan in een prettige werkomgeving. Je krijgt veel vrijheid binnen onze school, waarbij we uitgaan van jouw professionaliteit en daar waar nodig kan je terugvallen op je collega’s. In het team staan we altijd voor elkaar klaar en mag iedereen er zijn. Bij ons kan je iets moois meegeven aan een kwetsbare doelgroep en de ontwikkeling van de leerling.

Als je bij ons komt werken werk je in een team van zo’n 35 collega’s waaronder docenten, administratief medewerker, zorgcoördinator, onderwijsassistent, teamleiders en een directie. Naast lesgeven ben je de coach van jouw leerlingen, bied je ze steun en begeleiding om hun zelfstandigheid te vergroten en om ze klaar te stomen voor de arbeidsmarkt of een vervolgopleiding op het MBO. Vanaf het 3e leerjaar lopen de leerlingen extern stage. Stagebegeleiding kan ook een onderdeel zijn van je werkzaamheden (vanaf het derde leerjaar).

Wat verwachten wij van jou?

 • Enthousiasme voor de doelgroep van praktijkonderwijs
 • Vijf dagen in de week beschikbaar van 09:30 tot 14:00
 • Ervaring in de horeca of catering is een pre
 • In bezit van minimaal diploma MBO-niveau 3

Wij bieden jou:

 • Een aanstelling in het uitdagende maar erg leuke praktijkonderwijs.
 • Een enthousiast en betrokken team met hart voor de leerlingen.
 • Een aanstelling van 0,5 FTE 
 • Een marktconform salaris volgens de CAO VO in schaal 5 als onderwijsassistent
 • Een dienstverband voor bepaalde tijd (1 jaar) met zicht op een dienstverband voor onbepaalde tijd bij voldoende functioneren.

Sollicitatieprocedure:

Sluitingsdatum vacature: 15 januari 2023.
De sollicitatiegesprekken vinden plaats in week van 16 of 23 januari 2023 op de praktijkschool. 

Motivatiebrief met CV graag sturen via deze website of naar info@depraktijkschool.nlIngangsdatum van de functie: per direct of uiterlijk per 1 april 2023. 

Heb je vragen of wil je graag meer weten over deze vacature? Neem dan contact op met dhr. Senne Donders, directeur, via 015 214 65 23 of info@depraktijkschool.nl.

Laurentius De Praktijkschool is onderdeel van de Laurentius Stichting een bestuur met 9075 leerlingen, 872 leerkrachten en schoolleiders en 29 scholen, waaronder Laurentius De Praktijkschool.

Solliciteer op deze functie

Laurentius deals

Ga je aan de slag bij Laurentius, dan kun je rekenen op prikkelende arbeidsvoorwaarden. Naast aantrekkelijke secundaire voorwaarden kun je profiteren van kortingen op producten en leuke activiteiten. Van goedkoop naar de bioscoop of het theater tot korting op je zorgverzekering. De Laurentius deals zijn zo gevarieerd dat er altijd iets voor je bij zit.

Laurentius innoveert
Laurentius spreekt
Laurentius leert
Laurentius werkt